rodo

5 powodów, dla których warto jeść ryby

W Polsce spożycie ryb rośnie, a przeciętna osoba spożywa około 10 kilogramów ryb rocznie. To znaczący wzrost w porównaniu z 7,5 kilogramami spożywanymi w 2016 roku. Polska ma dostęp do szerokiej gamy ryb, w tym gatunków słodkowodnych, takich jak karp i szczupak, a także gatunków słonowodnych, takich jak dorsz i śledź. Dzięki temu Polacy mogą łatwo dodać ryby do swojej diety, niezależnie od miejsca zamieszkania czy budżetu.

Dlaczego warto jeść ryby?

Ryby są doskonałym źródłem białka i kwasów tłuszczowych omega-3, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Ryby mrożone i świeże zawierają również wiele witamin i minerałów, w tym witaminę D, selen, cynk i jod. Regularne jedzenie ryb może pomóc zmniejszyć ryzyko chorób serca poprzez obniżenie poziomu cholesterolu i zmniejszenie stanu zapalnego. Co więcej, kwasy tłuszczowe omega-3 znajdujące się w rybach mogą pomóc w poprawie pamięci i funkcji poznawczych, dzięki czemu łatwiej jest się skupić i pozostać czujnym przez cały dzień.

Wapń i witamina D zawarte w rybach mogą pomóc wzmocnić kości i zmniejszyć ryzyko osteoporozy. Badania pokazują, że regularne jedzenie ryb może pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych rodzajów raka, w tym raka prostaty u mężczyzn i raka piersi u kobiet.
 Spożywanie ryb może również pomóc zwiększyć poziom serotoniny w mózgu, co prowadzi do poprawy nastroju i lepszego ogólnego zdrowia psychicznego.

Czy warto włączyć ryby do codziennej diety?

Ryby są doskonałym źródłem białka, kwasów tłuszczowych omega-3, witamin, minerałów i innych składników odżywczych, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Regularne spożywanie ryb może pomóc w utrzymaniu zdrowia. Z tego powodu zaleca się włączenie ryb do diety co najmniej dwa razy w tygodniu, aby uzyskać optymalne korzyści zdrowotne.

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!