rodo

Jak jeść małże?

Jeszcze nie tak dawno małże były dla nas egzotycznymi produktami, a dziś się nimi zajadamy się i nie ma w tym nic dziwnego, bo są wyśmienite i mają wiele wartości odżywczych i zdrowotnych. Są bogate w białko, witaminy z grupy B12; żelazo, selen i omega-3. Zwiększają odporność, poprawiają samopoczucie i działają ochronnie na układ sercowo- naczyniowy. Powstaje niekiedy problem z ich konsumpcją. Lubimy owoce morza, choć spożywamy je od niedawna. Do nich należą również małże, które zdobyły już grono miłośników w Polsce. Największym problemem jest gotowanie i spożywanie. Zanim zaczniemy przygotowywać małże, sprawdźmy, czy są świeże, muszelka powinna być zamknięta. Kiedy jest otwarta, postukajmy nią w blat. Powinna się zamknąć. Kiedy tak się nie stanie, oznacza, że są martwe i nie nadają się do spożycia. Nie używamy również bardzo ciężkich, ponieważ mogą zawierać piasek. Następnie czyścimy je szczoteczką, pod bieżącą wodą. Gotujemy według wybranego przepisu. Podajemy na głębokim talerzu, do zupy. Spożywanie nie powinno nam przysporzyć problemów. Muszlę nabieramy łyżką, a mięso spożywamy widelcem. Przy kolejnych używamy już samej, ale pustej muszli. Jedną skorupą możemy nabierać wywar i pić z niej. Firma Lux Fish jest dostawcą małż, więc możemy zamawiać nawet w hurtowych ilościach.

Jakie wartości odżywcze mają małże?

Małże są bardzo zdrowe i z tego też powodu zdobywają coraz więcej zwolenników. Są niskokaloryczne i zawierają łatwo przyswajalne białko. Posiadają cenne składniki mineralne takie jak: witaminy: A, D i z grupy B; jod, wapń, żelazo, selen, fluor, magnez, cynk oraz omega-3. Mięczaki poprawiają zdrowie mózgu, zapobiegają astmie, wspomagają zdrowe funkcjonowanie komórek, zmniejszają artretyzm, pomagają usprawnić krążenie oraz zapobiegać anemii i starzeniu się; poprawiają humor i koncentrację oraz zdrowie serca, wzmacniają zęby, więzadła oraz ścięgna. Ze względu na tak wiele wartości odżywczych i zdrowotnych, warto spożywać produkty.

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!