rodo

Jak prawidłowo przechowywać ryby mrożone?

Dzięki mrożeniu ryb możliwe jest korzystanie z dobrodziejstw mórz i jezior, a także zachowanie zbilansowanej, urozmaiconej diety. Aby ryby nie straciły swoich właściwości, konieczne jest ich przechowywanie w ściśle określonych warunkach.

Ryby można mrozić zarówno na statku, bezpośrednio po połowie, jak i na stałym lądzie. Czas obróbki zależy przede wszystkim od tego, w jakim miejscu zachodzi sprzedaż. Jeśli są to ilości hurtowe ryb, wykorzystuje się metodę szokową. Ryby można również mrozić pojedynczo i w większych blokach.

Odpowiednio zmrożona ryba przez długi czas zachowuje swoje drogocenne właściwości odżywcze i witaminowe. Przed schowaniem do zamrażarki musi być dokładnie oczyszczona z łusek i wypatroszona. Duże ryby warto podzielić na mniejsze części, dzięki czemu, w przypadku, gdy się ich nie zużyje, nie będzie trzeba ich ponownie mrozić. Powinno się je także pokryć glazurą lodową.

Do pakowania ryb najlepiej sprawdza się folia aluminiowa lub plastikowa. Pojedyncze filety powinny być nią rozdzielone. Temperatura w zamrażarce powinna wynosić mniej niż -18 stopni Celsjusza, co pozwoli na przechowywanie ryb nawet do 24 miesięcy (zgodnie z zaleceniami producenta).

W jaki sposób powinno się rozmrażać ryby?

Najważniejsza zasada mówi, że nie wolno przyspieszać tego procesu. Specjalnością naszego przedsiębiorstwa jest sprzedaż ryby mrożonej, która dzięki profesjonalnej obróbce przez długi czas zachowuje swoje właściwości. Do rozmrażania nie powinno się używać wrzącej wody, a tym bardziej kuchenki mikrofalowej. Przez to ryba nie będzie tak bogata w odżywcze składniki, a podczas dalszej obróbki może się rozpadać i wyglądać nieestetycznie. Proces musi odbywać się naturalnie, najlepiej w lodówce.

Podczas rozmrażania nie powinno się również odrywać od ryby folii w sposób gwałtowny. Takie działanie może spowodować uszkodzenie płatów, a przede wszystkim pozostanie w nich kawałków folii. Co ważne, filety i kotlety rybne można przyrządzać bezpośrednio po rozmrożeniu, ale całe ryby trzeba wcześniej osuszyć papierowym ręcznikiem. W przeciwnym wypadku danie będzie po prostu zbyt wodniste.

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!