rodo

Jak przyrządzić ośmiornicę?

Ryby regularnie goszczą na polskich stołach. Nie ma w tym nic dziwnego – są źródłem zdrowych tłuszczów i smakują wyśmienicie. Warto również zwrócić uwagę na to, że Polacy coraz częściej decydują się też na ciekawsze potrawy. Mowa tutaj przede wszystkim o owocach morza. Lokale gastronomiczne czy sklepy nierzadko korzystają z usług importera owoców morza i zamawiają na przykład ośmiornicę. Jak się ją przyrządza?

Wybór dobrej jakości ośmiornicy, czyli sekret pysznych posiłków 

Podobnie jak w przypadku mięs, dostępność ryb i owoców morza jest duża, jednak znalezienie odpowiedniego dostawcy nie jest proste. Okazuje się jednak, że do wielu restauratorów importowane są nawet świeże ośmiornice. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po mrożone mięso, które po rozmrożeniu staje się jeszcze delikatniejsze. Poszukując hurtowni owoców morza, warto zwrócić uwagę na to, skąd pozyskuje produkty i jakie ma opinie klientów.

Jak przygotować ośmiornicę, aby uzyskać pełnię smaku? 

Po znalezieniu odpowiedniego importera owoców morza można przejść do przygotowywania ośmiornicy. Aby otrzymać pyszne i pełnowartościowe mięso, trzeba je przygotować podobnie jak kalmary, które również można znaleźć w dobrej hurtowni ryb i owoców morza. W pierwszej kolejności mięso powinno być zbite tłuczkiem aż do momentu, w którym straci sprężystość. Oprócz tego konieczne jest też odcięcie ssawki końców ramion.

Kolejne czynności zależą od tego, z jak dużym okazem mamy do czynienia. Duże ośmiornice trzeba dusić na małym ogniu przez około 3 godziny. Następnie można je dodawać do sałatek albo przyrządzać z nich zupy. W przypadku małych gotowanie jest zbędne. Można je bowiem od razu smażyć w całości w cieście. Najlepiej robić to na patelni na oleju rozgrzanym do 180ºC. Dobrym rozwiązaniem jest też frytowanie.

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!