rodo

Jakie wyróżnia się metody mrożenia ryb?

W dzisiejszych czasach mrożenie ryb to nie tylko sposób na przedłużenie ich trwałości, ale także metoda pozwalająca na zachowanie smaku, wartości odżywczych oraz estetyki produktu. W przemyśle spożywczym stosuje się różne techniki mrożenia ryb, aby sprostać oczekiwaniom klientów i dostosować się do potrzeb rynku. W niniejszym artykule przyjrzymy się trzem popularnym metodami mrożenia ryb.

Mrożenie w blokach - klasyczna metoda

Mrożenie ryb w blokach to jedna z najbardziej tradycyjnych i powszechnie stosowanych technik zamrażania. Stosując tę metodę, całe ryby, filety czy tusze układane są na metalowych tacach, które następnie umieszczane są w specjalnych urządzeniach chłodniczych. Proces ten pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności, co sprawia, że produkty zamrożone w blokach są trwałe i zachowują swoje walory smakowe.

Mrożenie interleaved - precyzyjne zamrażanie

Mrożenie interleaved to technika, która pozwala na uzyskanie mrożonych filetów rybnych o wysokiej jakości. W przeciwieństwie do mrożenia w blokach metoda ta polega na oddzielaniu warstw filetów za pomocą specjalnych foliowych przekładek. Dzięki temu, ryby nie sklejają się ze sobą podczas zamrażania, co ułatwia ich późniejsze wyjmowanie z bloku. Technika ta jest szczególnie przydatna w przypadku filetów rybnych, które są delikatne i łatwo ulegają uszkodzeniu.

Mrożenie indywidualne (IQF) - szybkie i efektywne zamrażanie

Metoda mrożenia indywidualnego (IQF) to nowoczesna technika pozwalająca na zamrażanie pojedynczych elementów ryb, takich jak filety czy droższe ryby w całości. Zaletą tej metody jest jej szybkość i efektywność - dzięki zastosowaniu niskiej temperatury, ryby są zamrażane bardzo szybko, co pozwala na zachowanie ich wartości odżywczych i smaku.  

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!