rodo

Po czym poznać że mrożona ryba jest dobrej jakości?

W zbilansowanej, zdrowej diecie nie może zabraknąć ryb. Warto je uwzględnić w jadłospisie ze względu na to, że stanowią źródło kwasów omega-3, a także witamin takich jak A, D i E. Mrożone ryby są dostępne przez cały rok. Niektórzy obawiają się, że są mniej smaczne i mniej wartościowe niż ryby świeże. Czy to prawda? Wszystko zależy od tego, jaką technologię mrożenia zastosowano. Wyjaśniamy, po czym poznać rybę dobrej jakości.

Ryba mrożona – jak wybrać najlepszą?

Ryby polecane są przez dietetyków osobom, które chcą stracić zbędne kilogramy, kobietom w ciąży, sportowcom oraz tym, którzy mają problemy z układem sercowo-naczyniowym. Tak naprawdę powinny znaleźć się w diecie, każdego, kto dba o zdrowie. Dostępnych jest dziś wiele odmian mrożonych ryb. Główną zaletą mrożonych ryb jest z pewnością przedłużenie ich świeżości. Bez tego procesu nie byłoby możliwe, aby na nasz stół trafiły ryby wyłowione na przykład na wodach Dalekiego Wschodu czy też Ameryki Południowej. Jednak, aby zachowały one smak i wartości odżywcze, niezbędna jest odpowiednia technika mrożenia. Ryby mogą być mrożone na lądzie zaraz po wyłowieniu. Ten proces mrożenia, nazywany single frozen, nie jest powtarzany i podlegają mu całe tusze. Inną możliwością jest mrożenie podwójne, czyli double frozen. Ryby mrożone są w dużych blokach, a po dotarciu na ląd są rozmrażane i zamrażane po raz drugi w mniejszych porcjach. Taka metoda niestety powoduje, że mogą one stracić wartości smakowe. Nowoczesne statki połowowe umożliwiają zamrażanie ryb już na morzu. W ten sposób można mrozić ryby w każdej postaci i zachowują one swoją jakość. Szybki proces mrożenia sprawia, że ryby nie tracą swoich wartości i smaku, a przy tym zachowują na długo świeżość. Dobrej jakości mrożona ryba po odmrożeniu nie jest sucha i zachowuje swój naturalny kolor. Ryby można mrozić w blokach, których waga wynosi od 5 do 30 i więcej kilo lub mrozić je pojedynczo. Wysychaniu ryb zapobiega glazurowanie, które polega na zanurzaniu mrożonych ryb w wodzie lub zraszaniu wodą filetów. Utracie wody zapobiega też pakowanie ryb w folię albo woskowane kartony.

Wróć
bot
luxfish
LUX FISH
ul. Celna 2
70-644 Szczecin
tel./fax 914624248
luxfish@luxfish.pl
© 2017 r. Firma Luxfish: wieloletnie doświadczenie w branży, bogaty asortyment, wysoka jakość, sprawna i szybka obsługa Klienta, własne chłodnie, system kontroli HACCP.
Luxfish: import ryb, eksport ryb.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty!